Potenciál pre spoluprácu s Prezidentským palácom

Prezidentská kancelária –Poradenstvo v rámci auditu

BRATISLAVA, 16. decembra 2021 

Pred pár dňami sa uskutočnilo stretnutie za účasti pána Norberta Kurillu, poradcu prezidentky pre životné prostredie, energetiku, zmenu klímy a podnikateľské prostredie.

Dostali sme priestor prezentovať Asociáciu pre zelené strechy a zelenú infraštruktúru, naše plány a potenciál na spoluprácu a pomoc pri prepájaní na kompetentné úrady, ktoré majú výkonnú moc. Pán Kurilla ma oboznámil s projektom Zelenej pečate, ktorú plánuje Prezidentská kancelária udeľovať verejným budovám pri splnení udržateľných opatrení.

V paláci si uvedomujú potrebu aktívnych opatrení v súvislosti so zmenou klímy. Počas tohto roka vypracovali audit uhlíkovej neutreality a navrhli opatrenia, ktorých súčasťou je aj zelená strecha. Pozitívne príklady sú dôležité najmä v tejto dobe a som rád, že pani prezidentka Zuzana Čaputová robí osvetu zeleným opatreniam. Verím, že sa inšpirujú aj ostatné inštitúcie a tiež samosprávy.
 
Preto ponúkame za asociáciu pomoc mestám a obciam v oblasti poradenstva, aby sa tieto opatretia s množstvom ekologických benefitov zavádzali rýchlejšie a efektívnejšie. Keďže sme členom European Federation of Green Roof Associations (EFB) vieme prinášať inšpiratívne riešenia aj od našich európskych partnerov.
 
Chcel by som za asociáciu poďakovať za prijatie v Grasalkovičovom paláci a verím, že vzájomnou osvetou napomôžeme urobiť naše mestá zelenšie a odolnejšie.
 
Branislav Siklienka
predseda asociácie
 

 

Buďte súčasťou pozitívnej zmeny klímy spolu s nami 🌍

Novinky